Sedací vaky jsou hitem, který zaplavil České obývací pokoje. A tak i prodejců sedacích vaků přibývá velkým tempem. Jak se v obrovském množství sedacích vaků zorientovat a podle čeho vybrat sedací vak, který vám vydrží a bude přesně odpovídat vašim požadavkům? Krása není to nejdůležitější; důležité je to, co je uvnitř! Říkala vám toto maminka také? Tak přesně stejná "poučka" platí io sedacích pytlích - vybírat si sedací vak očima je přirozené, ale mnohem větší pozornost byste měli věnovat tomu, co je uvnitř. Náplň sedacích vaků by měly tvořit polystyrénové kuličky EPS, velkým obloukem se naopak vyhněte polystyrenové drti.

 

 

 

Náplň vakov- to je to, oč tu jde!

Polystyrenová drť slehne velmi rychle, navíc se z ní práší, což je zdraví škodlivé. Při výběru sedacího pytle proto hledejte tvrzené polystyrenové kuličky EPS. Ty se liší velikostí a svou roli hraje i hustota kuliček ve vacích. Čím větší kuličky, tím lépe se v nich sedí, ale mají větší tendenci že se dříve plihnou. Kvalitní sedací vaky mají však otvor na doplňování kuliček a někteří prodejci prodávají i náhradní náplně do vaků, takže se nemusíte bát, že by vaše investice do sedacího pytle vyšla naprázdno.

 

 

Sedací vaky nejsou jen moderní záležitostí - mají i velmi dobré ortopedické vlastnosti a jejich výhody mohou využívat i lidé dlouhodobě upoutáni na lůžko nebo třeba nemocná zvířata - na sedacích vacích se ležícím pacientům netvoří proleženiny. Čím dál, tím častěji se také setkáte se sedacími vaky pro děti, které je mohou využívat nejen k sezení, ale i jako bezpečnou plochu na hraní.

 

 

 

Cena sedacího vaku není rozhodující

A jakou roli hraje při výběru sedacího pytle cena? U některých výrobců sedacích vaků platíte do velké míry za značku, takže se nebojte oslovit slovenské výrobce, kteří si vaky šijí sami. Velmi často jde o to nejkvalitnější, co můžete sehnat. Vůbec neplatí, že vysoká cena vám zaručí maximální spokojenost - pokud se budete řídit výše uvedenými pravidly, neměli byste "naletět". Pak vás i velký sedací vak nebo sedačka vyjde jen na 129 €.

Účel, na který vak chcete ...

 Druhým důležitým faktorem, který by měl ovlivnit vaše rozhodování, je účel, pro jaký budete vak využívat. Chcete sedací vak jen na sezení nebo na něm chcete i "polehávat"? Hledáte sedací vaky pro děti? Chcete použít sedací vak jako pelíšek pro pejska? Nebo vám jde jen o estetický dojem? Právě od těchto požadavků se totiž musí odvíjet samotná velikost vaku.

 

 

 

Jaká je správná velikost sedacího vaku? Pokud vám mohu poradit, vybírejte si větší ...

Dnes seženete sedací vaky nejrůznějších velikostí, od malých taburetů až po obrovské pytle, na nichž se pohodlně vyspí nejen jeden, dva, ale i více lidí. Chcete-li vak využívat hlavně jako křeslo - tedy na sezení, vybírejte si z velikostí, kde je jeden z rozměrů větší než 140 cm. Jedině tak budete mít při sezení podepřenou i hlavu. Pokud vám jde také o ležení, měl by alespoň jeden rozměr vaku mít něco kolem 170-180 cm.

 

 

U nás najdete ten největší výběr více info Klikněte ZDE